Rakovina se nevrátila
 01.01.1970 - TOM
-
  V roce 2002 byl Marii Fredriksson odstraněn nádor na mozku. Od té doby je sice považována za vyléčenou, ale následky nemoci ji velmi poznamenaly. Při posledních koncertech Roxette v roce 2015 musela na pódiu sedět na židli. Zpěvačka, která byla na vrcholu kariéry na scéně divokou rockerkou, teď byla sotva k poznání. Proč v jejím již po delší dobu kritickému zdravotnímu stavu stále ještě vystupovala a jak vypadají plány Roxette do budoucna, prozradil v inteview Per Gessle.
Mnoho fanoušků si nečekaný konec turné neumělo vysvětlit. Proto Per, aby uklidnil obavy a rozptýlil spekulace o návratu zákeřné nemoci, prozradil aktuální zdravotní stav Marie. Všichni se už v loňském roce ptali, proč to Marie vůbec dělá. A koncertuje na takto náročném turné. "Odpověď je jednoduchá," říká Per,"Marie prostě miluje tu atmosféru. Feedback od fanoušků, který jí dává za posledních pět let tolik energie. Dodává jí to obrovskou sílu. Miluje jeviště a zpívání."
"Již brzy, 3. 6. 2016, vychází naše nové, v pořadí už desáté, studiové album s názvem Good karma. Bylo velmi těžké album dokončit kvůli aktuálnímu zdravotnímu stavu Marie. Proto nazpívala své vokály převážně ve svém domácím studiu. A vypadá to, že tohle bude pravděpodobně naše poslední společné album. I když... Pokud byste se mě zeptali v roce 2002 na návrat Roxette, určitě bych řekl, již nikdy. A přesto - album Good karma je na světě."


Ačkoliv je konec koncertování po 30 letech existence Roxette smutná událost, fanoušci to určitě pochopí. Nebude to poprvé, kdy ukážou, jak moc tohle duo mají rádi a jak moc za nimi stojí.
Zdroj: http://www.vip.de/cms/marie-fredriksson-ihr-roxette-kollege-per-gessle-verraet-was-hinter-dem-buehnen-aus-steckt-2907437.html
Děkujeme Valerii za překlad.
Diskuze ke článku - počet příspěvků: 30


--- Generated by roxette.cz -----