Roxette.cz

www.roxette.czčeská verzeenglish versiondeutsche versionwww.roxette.cz

Informace

Počet přístupů: 25615247
Počet novinek: 844

Administrátoři

JDC-com
ICQ#: 65448422
NeLSoN
ICQ#: 68071162

Krátké zprávy

12.07.: Každé červencové pondělí koupání v Aquaparku v Čestlicích se švédskými hity!

14.06.: Znáte stránku TheLookForRoxette? Nejobsáhlejší diskografie Roxette na internetu je opět přístupná.

30.05.: TDR přineslo krátkou informaci, že It Must Have Been Love bude k slyšení v podání účinkujících herců ve filmu Walking on Sunshine. Ten půjde do kin v létě a podle traileru to vypadá hodně podobně jako megahit Mamma Mia!

22.05.: Druhý díl Demos & Other Fun Stuff! vychází na Spotify už v pátek! Budeme u toho a přineseme překlad dalších komentářů.

21.05.: Na Bengans.se se v předprodeji objevil celý Gesslův box s archivními nahrávkami. Bude k dispozici na podzim a cena je stanovena na 849 SEK (cca 2600,-).

 
 

Rakovina se nevrátila

24.05.2016 - TOM
1218-nahled.jpg
Objevilo se hodně spekulací, poté, co Marie Fredriksson z pop-dua Roxette oznámila ukončení koncertování a skupina zrušila světové turné. Všichni si mysleli, že se jí rakovina vrátila, že už nikdy nebude vystupovat. Nyní se konečně vyjádřil její přítel a kolega ze skupiny, Per Gessle.

V interview pro RTL uvedl 57-letý zpěvák, který od roku 1986 sdílel s Marií Fredriksson jeviště, jaká je pravda, aby zamezil takovým spekulacím. "Rakovina se nevrátila. Jsou to pouze následky léčby této nemoci, které 57-leté umělkyni dělají v životě potíže. Na jedno oko je téměř slepá, ale horší to je s její nohou. Při chůzi je velmi omezená."
V roce 2002 byl Marii Fredriksson odstraněn nádor na mozku. Od té doby je sice považována za vyléčenou, ale následky nemoci ji velmi poznamenaly. Při posledních koncertech Roxette v roce 2015 musela na pódiu sedět na židli. Zpěvačka, která byla na vrcholu kariéry na scéně divokou rockerkou, teď byla sotva k poznání. Proč v jejím již po delší dobu kritickému zdravotnímu stavu stále ještě vystupovala a jak vypadají plány Roxette do budoucna, prozradil v inteview Per Gessle.

Mnoho fanoušků si nečekaný konec turné neumělo vysvětlit. Proto Per, aby uklidnil obavy a rozptýlil spekulace o návratu zákeřné nemoci, prozradil aktuální zdravotní stav Marie. Všichni se už v loňském roce ptali, proč to Marie vůbec dělá. A koncertuje na takto náročném turné. "Odpověď je jednoduchá," říká Per,"Marie prostě miluje tu atmosféru. Feedback od fanoušků, který jí dává za posledních pět let tolik energie. Dodává jí to obrovskou sílu. Miluje jeviště a zpívání."

"Již brzy, 3. 6. 2016, vychází naše nové, v pořadí už desáté, studiové album s názvem Good karma. Bylo velmi těžké album dokončit kvůli aktuálnímu zdravotnímu stavu Marie. Proto nazpívala své vokály převážně ve svém domácím studiu. A vypadá to, že tohle bude pravděpodobně naše poslední společné album. I když... Pokud byste se mě zeptali v roce 2002 na návrat Roxette, určitě bych řekl, již nikdy. A přesto - album Good karma je na světě."

Ačkoliv je konec koncertování po 30 letech existence Roxette smutná událost, fanoušci to určitě pochopí. Nebude to poprvé, kdy ukážou, jak moc tohle duo mají rádi a jak moc za nimi stojí.

Zdroj: http://www.vip.de/cms/marie-fredriksson-ihr-roxette-kollege-per-gessle-verraet-was-hinter-dem-buehnen-aus-steckt-2907437.html

Děkujeme Valerii za překlad.

Trvalý odkaz: https://www.roxette.cz/article1218.html

Diskuze ke článku - počet příspěvků: 4 | tisk | Sdílet
 

© 2001 - 2011 roxette.cz